Pracovní vízum do Ruska

Pokud chcete vycestovat do zahraniční za prací nebo Vám tato povinnost byla uložena v zaměstnání, můžete v mnoha případech narazit na vízovou povinnost. Ačkoliv je pro mnoho Evropských zemí platný Schengenský prostor, tak i přesto potřebujete třeba i do Ruska pracovní vízum, pokud se jedná o pracovní povinnost. Rusko jedná o zrušení vízové povinnosti kvůli připravované olympiádě, ale samotné zrušení této povinnosti je zatím v nedohlednu. Pokud sem tedy máte cestu, budete potřebovat pracovní vízum do Ruska.

Nejjednodušší cestou, jak pracovní vízum získat je oslovení specializované společnosti, která Vám pracovní vízum vyřídí. Firma na sebe bere povinnosti, které byste jinak museli vyřizovat samostatně. Jiným způsobem, jak získat pracovní vízum do Ruska je tedy zkusit to „na vlastní pěst“. Pokud nežijete v Praze, Brně nebo v Karlových Varech, počítejte s tím, že se budete muset dopravit do těchto měst, abyste si zde podali žádost o pracovní vízum. Žádost se jinak nazývá vízová anketa a před odevzdáním musí být vyplněna a musí k ní být přiložena Vaše fotografie předepsaných rozměrů, Vaše zdravotní pojištění (platné v Rusku), cestovní pas s jeho kopií (kopie platí i pro zdravotní pojištění) a pozvánka, kterou vystaví zaměstnavatel. Aby Vám mohlo být uděleno pracovní vízum do Ruska, musíte na něj mít dostatek místa v pasu a cestovní pas také musí být platný.

Získat pracovní vízum do Ruska tedy není až tak složité, ale zvažte si, zda pro Vás není přece jen výhodnější využít služeb specializované firmy, již kvůli správnému a rychlému vyřízení. Pokud se dostanete na hranice s Ruskem a pohraniční pracovníci zjistí, že Vaše pracovní vízum obsahuje nesrovnalosti, budete nuceni údaje doplnit nebo Vám bude zamítnut vstup do země, protože Vaše pracovní vízum bude neplatné.

Pokud již pobýváte v Rusku, Vaše pracovní vízum může platit 2 roky, až 5 let. Pracovní vízum do Ruska si můžete prodloužit v Ruské federaci bez nutnosti návratu do České republiky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.