Víza Rusko

Do Ruska snadno a rychle

Před pár lety jsem poprvé vycestovala do Ruska, kde jsem na festivalu poznala spoustu milých mladých lidí z Ruska. Tehdy jsem jela přes cestovku, která všechno vyřizovala sama – i víza Rusko. Proto když jsem příště vycestovala do této krásné i nehostinné země, ozvala jsem se jim, zda by mi nepomohlo vyřídit různé formality, třeba právě zmiňované viza rusko. Tentokrát jsem totiž chtěla vyjet na vlastní pěst. Takže jsem potřebovala sehnat víza Rusko (i pro známou), plánky měst, sehnat si ubytování, letenku a další nutnosti.

Známí z Ruska mi ochotně se vším pomohli. Vytvořili mi přehledné plánky měst, kde byly zaznačeny ty nejzajímavější památky i nejpříjemnější bary. Našli mi levné ubytování v Moskvě i v Jekatěrinburgu. A vybavili mně spoustou cenných rad. Jen do vyřizování viza rusko se jim nechtělo. Ani se jim nedivím, ani mně se do vyřizování viza rusko nechtělo. A hlavně jsem s vyřizováním víza Rusko neměla žádné zkušenosti.

A tak jsem surfovala na internetu, abych nalezla potřebné informace a požadavky ze stran konzulátu k vyřízení víza Rusko. Jenže ouha. Nedostala jsem dovolenou v práci, abych si mohla zajet víza Rusko vyřídit, takže se mi před očima začala dovolená bolestně rozplývat.

Naštěstí jsem při hledání našla stránky, kde se psalo o zprostředkovaném vyřizování víza Rusko. Byla jsem nadšená. Všechny formuláře pro viza rusko byly online a vše tak šlo vyřídit bez zbytečného cestování. A tak jsem podle požadavků vyplnila hůlkovým písmem žádost o vyřízení viza do ruska, přidala pozvánku (to jsem získala od svých známých z Ruska), pak jsem k formulářům týkajících se viza rusko přihodila ještě standardní pasovou fotografii, také kopii cestovního pojištění a cestovních dokladů.

Je důležité si pamatovat, že cestovní doklady nesmí projít dřív než po šesti měsících po návratu zpátky do České republiky. To by se pak mohla cesta pořádně zkomplikovat, ať už s viza rusko nebo bez viza rusko. Cenově jsem se vešla zhruba do 1 000 Kč za vyřízení, což mi přišlo super. Kdybych musela zajet až na konzulát v Praze pro víza Rusko, projela bych určitě víc. A za dva týdny jsem měla víza Rusko v ruce.