vízum do Ruska

Zlákaly Vás krásy petrohradské Ermitáže, chcete ochutnat tradiční ruskou kuchyni, vodku a poznávací zájezdy s cestovní kanceláří jsou Vám cizí? Naplánovali jste si cestu na východ a musíte si zařídit vízum do Ruska? Preferujete Vy, Vaše rodina nebo přátelé dobrodružné výpravy na vlastní pěst?

Nenechte žádost o vízum do Ruska ležet na stole příliš dlouho, vyhraďte si na vyřízení dostatek času.

Jak v tomto případě postupovat? Pro krátkodobé pobyty je nejvhodnější turistické vízum do Ruska. Turistické vízum do Ruska umožňuje jeden vstup na území Ruské federace po dobu až 30 dnů, předkládáte ho ke kontrole na hranicích země, nebo na mezinárodních letištích.

Žádost pro vízum do Ruska se podává na velvyslanectví Ruské federace v Praze, nebo na konzulátech v Brně a Karlových Varech. K žádosti je třeba přiložit cestovní pas s dobou platnosti minimálně 6 měsíců od data odjezdu ze země, formulář vízové ankety (dostupný online ke stažení na webových stránkách nebo přímo v sídle daného konzulátu), pasovou fotografii o rozměrech 3×4 cm, potvrzení o pojištění po celou dobu pobytu a oficiální pozvání od hotelu, kempu nebo soukromé osoby, u které budete bydlet – tzv. turistické pozvání. Pozvání od soukromé osoby musí být ověřeno cizineckou policií. Toto pozvání také zajišťují cestovní kanceláře a zprostředkovatelské agentury.

Hotely a kempy mohou přihlašovat své hosty, neděje se tak však automaticky. Je proto dobré se s příslušným zařízením spojit a o poslání turistického pozvání požádat předem. Často se bohužel nevyhnete tomu, že si dané zařízení bez předchozího upozornění účtuje za tuto službu extra příplatek. Pokud přebýváte v Rusku v soukromí, obraťte se na svého hostitele.

Nejjistější a nejjednodušší cestou, jak získat vízum do Ruska, je využít služeb cestovních kanceláří, které Vaše vízum do Ruska bez průtahů zařídí. Za poplatek Vám po dodání příslušných dokumentů pomohou zajistit vízum do Ruska, aniž byste „museli vstát z gauče“.

Turistické vízum do Ruska se vystavuje na dobu určitou, dopředu tedy potřebujete znát datum příjezdu i odjezdu ze země.

Neotálejte a vízum do Ruska začněte zařizovat s předstihem, doba vyřízení se pohybuje od 10 pracovních dnů výš, závisí, na jakou dlouhou dobu vízum do Ruska potřebujete. Standardní konzulátní poplatek je 990,- Kč, při expresním vyřízení (zpravidla do 3 pracovních dnů) se navyšuje na 1980,- Kč.

Věříme, že Vás „papírování“ spojené s vízovou povinností od návštěvy Ruské federace neodradí. Tato země má cestovatelům mnoho co nabídnout a zkušenosti a zážitky z cest touto nesourodou zemí Vám zajisté vynahradí čas strávený zařizováním, sbalte své vízum do Ruska a vyrazte.